Targi Polagra Premiery 2023 zakończone - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Targi Polagra Premiery 2023 zakończone

W dniach 13-15 stycznia 2023 r. w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra Premiery. Jest to pierwsze w tym roku ważne wydarzenie rolnicze. Uczestniczył w nich Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz nadzorowane przez niego Spółki strategiczne hodowli roślin i zwierząt. KOWR reprezentował Zastępca Dyrektora Generalnego Marcin Wroński.

Otwarcia targów dokonał m.in. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Cieciura. Targi od lat odgrywają ważną rolę dla polskiej gospodarki, służąc rozwojowi branży rolniczej zarówno w naszym kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Dedykowane są czterem grupom zwiedzających: rolnikom, właścicielom i zarządcom gospodarstw rolnych oraz przedsiębiorcom. Wystawcom pozwalają zaprezentować nowości produktowe, światowe premiery rynkowe oraz innowacyjny sprzęt rolniczy na nowy sezon.

W wydarzeniu aktywnie uczestniczył Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który na stoisku resortowym prezentował aktualną ofertę sprzedaży i dzierżawy gruntów Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz udzielał informacji na temat mechanizmów oraz działań realizowanych przez instytucje rolnicze.

Bogatą ofertę przedstawiły zwiedzającym Spółki strategiczne. Zaoferowały one rolnikom kwalifikowany materiał siewny roślin warzywnych najwyższej jakości, dostosowany do polskich warunków glebowych i klimatycznych oraz zaprezentowały ofertę handlową i osiągniecia w zakresie doskonalenia genetycznego zwierząt gospodarskich: bydła mlecznego i mięsnego, trzody chlewnej oraz owiec. Przedstawiły też ofertę koni z przeznaczeniem do hodowli i sportów konnych, a także do użytkowania w agroturystyce, rekreacji i hipoterapii.

Podczas targów przyznane zostały Złote Medale Międzynarodowych Targów Rolniczych POLAGRA PREMIERY 2023. To zaszczytne wyróżnienie otrzymało 27 produktów z branży rolniczej w dwóch kategoriach: „Maszyny, urządzenia i usługi dla rolnictwa” oraz „Rośliny uprawne”. W kategorii „Rośliny uprawne” przyznanych zostało 13 nagród. Wśród Złotych Medalistów w tej kategorii znalazła się Spółka nadzorowana przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa PLANTICO –  Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o. za odmianę rzodkiewki RUMBA F1.

News