Strategiczne Spółki KOWR na targach w Nadarzynie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Strategiczne Spółki KOWR na targach w Nadarzynie

Tegoroczne Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie odbyły się w dn. 30.11-02.12 br. Uczestniczyły w nich spółki roślinne Skarbu Państwa, nad którymi nadzór właścicielski sprawuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. W targach uczestniczył Witold Strobel, Dyrektor Generalny KOWR.

Podczas wydarzenia wspólne stoisko zaprezentował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i osiem spółek hodowli roślin rolniczych i ogrodniczych: „DANKO” Hodowla Roślin Sp. z o.o., Poznańska Hodowla Roślin Sp. z o.o., Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o., Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka Sp. z o.o., Małopolska Hodowla Roślin Sp. z o.o., „Spójnia” Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Sp. z o.o., PlantiCo Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o. i Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze „Polan” Sp. z o.o. Ponadto wraz ze spółkami strategicznymi KOWR swoją ofertę zaprezentował także Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich.

Podczas targów wręczono nagrody. „Złotym Żurawiem Rolnictwa” CTR 2017 nagrodzone zostały dwie spółki Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa:

  1. PlantiCo Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o. z siedzibą w Zielonkach Parcele za produkt „w zgodzie z naturą” – „łatwo i dokładnie”, czyli serię nasion, w skład której wchodzą nasiona otoczkowane z naturalnym biostymulatorem wzrostu Nano-gro® i nasiona na taśmie z nawozem naturalnym,.
  2. Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego Sp.  z o.o. z siedzibą w Straszkowie  za odmianę buraka cukrowego KUJAVIA.

Nagrody odebrali: Dariusz Molak – Prezes Zarządu PlantiCo Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki oraz Grzegorz Fiałkowski – Prezes Zarządu Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego.

Spółki Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa zaprezentowały zwiedzającym szeroką ofertę polskich odmian zbóż, roślin motylkowych, ziemniaka, buraka cukrowego, buraka pastewnego i traw, a także roślin warzywnych i kwiatów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się nowości wśród odmian tj. zboża jare, w tym pszenica Goplana, pszenżyta: Mamut, Sopot, Puzon i Mazur oraz owies Romulus hodowli „DANKO” Hodowla Roślin Sp. z o.o., odmiany ziemniaka jadalnego i skrobiowego: Tonacja, Amarant i Stokrotka hodowli Pomorsko-Mazurskiej Hodowli Ziemniaka Sp. z o.o., a także burak ćwikłowy Betacko F1, cebula Majka oraz pomidor Mieszko F1 hodowli PlantiCo Hodowla i Nasiennictwa Ogrodniczego Zielonki Sp. z o.o.

Strategiczne Spółki KOWR uczestniczyły w Polsko-Kazachstańskim Forum Branży Rolno-Spożywczej zorganizowanym podczas targów przez Polsko-Kazachstański Klaster Rolniczy. Były prowadzone rozmowy biznesowe, a delegacja kazachstańska odwiedziła targowe stoisko spółek, gdzie zapoznała się z ofertą odmian roślin rolniczych i ogrodniczych a także jedną ze spółek: PlantiCo Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o., gdzie przedstawiciele Kazachstanu pobrali próby nasion do testów.

News