Stado Ogierów Książ gospodarzem międzynarodowej imprezy wydarzenia - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Stado Ogierów Książ gospodarzem międzynarodowej imprezy wydarzenia

Międzynarodowe i Krajowe Zawody w Powożeniu oraz Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi już 28-30 września br. rozegrane zostaną w Książu. Zawodnicy z Polski oraz z zagranicy m. in. z Chile, Holandii, Danii i Czech zjadą do Wałbrzycha, by powalczyć o najwyższe podium w zaprzęgach – jednokonnych, parokonnych, czterokonnych i pony.

Po czterech latach do kalendarza Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej wraca jako organizator zawodów Stado Ogierów Książ – z satysfakcją informuje Wiktor Karol, prezes OHZ w Kamieńcu Ząbkowickim, w skład którego wchodzi SO Książ. – Specjalnie na to wydarzenie wybudowaliśmy siedem nowych przeszkód maratonowych. Powstał też piaszczysty plac treningowy. Jesteśmy do tego wydarzenia dobrze przygotowani. Zapraszamy nie tylko miłośników koni, ale wszystkich, którzy chcą obejrzeć wyjątkowe widowiska w plenerze – ujeżdżenie, maraton, powożenie. Będzie co podziwiać – dodaje.

Gospodarz toru, Marek Zaleski dodaje: – Zawody w Książu to zakończenie tegorocznego sezonu, dlatego spodziewamy się kilkudziesięciu załóg nie tylko z Polski i Europy, ale też z odleglejszych części świata. Cieszymy się, że wystartuje zawodnik Sudeckiego Ludowego Klubu Sportowego „Książ” Bartłomiej Kwiatek, który kilka tygodni temu wywalczył złoty medal Mistrzostw Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi w Holandii. Fanów powożenia zapraszamy szczególnie na sobotę 29 września, kiedy to rozegrana zostanie najbardziej widowiskowa część zawodów, jaką jest maraton. Atrakcji nie zabraknie, a wstęp jest wolny.

Harmonogram wydarzenia:

28 września, piątek od godz. 9.00 – próba ujeżdżeniowa

29 września, sobota od godz. 9.00 – próba terenowa: maraton

30 września, niedziela od godz. 9.00 – próba zręczności powożenia, ok. godz. 15.30 – uroczyste dekoracje.

Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Wydarzenie wspierają m.in. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

News