Rynek rolno-spożywczy ZEA czeka na Polaków - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Rynek rolno-spożywczy ZEA czeka na Polaków

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zorganizował w dniu 7 lutego 2020 r., szkolenie pt „Możliwości współpracy handlowej i inwestycyjnej na rynku rolno-spożywczym ZEA”, w którym udział wzięło ponad 50 przedsiębiorców oraz przedstawicieli organizacji branży rolno-spożywczej i administracji rządowej. Spotkanie otworzył Marcin Wroński, Zastępca Dyrektora Generalnego KOWR.

Uczestnicy szkolenia zapoznali się z informacjami na temat charakterystyki rynku  rolno-spożywczego ZEA, regulacji prawnych i certyfikacji obowiązujących firmy eksportujące żywność do tego kraju, przebiegu procesu certyfikacji Halal dla produktu spożywczego oraz transportu żywności do ZEA. Przedsiębiorcy pozyskali również praktyczne wskazówki dotyczące najlepszych strategii eksportowych, polecanych kroków wejścia na rynek i współpracy z partnerem emirackim. Mieli także okazję zapoznać się z możliwościami związanymi z udziałem w Pawilonie Polskim na wystawie EXPO 2020 w Dubaju.

W seminarium wystąpili:

  • Pani Katarzyna Rzeźniczek, I Radca, Przedstawicielka Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Ambasadzie RP w Abu Zabi,
  • Pani Małgorzata Panek-Kasińska, CEO MK Business Link,
  • Dr Hassan Bayrakdar i Pani Norhan Youssef, Przedstawiciele agencji konsultingowej Raqam Consultancy z Dubaju,
  • Pan Ahmed Al Mansoori, III Sekretarz w Ambasadzie ZEA w Warszawie,
  • Dr inż. Mohamed Salah Messikh, Prezes, i Pan Abdelbasset Benzertiha, Quality Manager, Polski Instytut Halal,
  • Pan Andrzej Siess, Przedstawiciel Grupy Raben,
  • Pani Marta Zielińska, Przedstawicielka Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Rynek ZEA postrzegany jest jako rynek z ogromnym potencjałem dla polskich produktów spożywczych. Małe rozmiary produkcji rolnej sprawiają, że kraj ten jest prawie całkowicie uzależniony od importu żywności. Mamy nadzieję, że szkolenie KOWR, organizowane przy okazji misji gospodarczej przedsiębiorców połączonej z udziałem w targach Gulfood w Dubaju (15-21 luty 2020), przyczyni się do rozwoju współpracy handlowej między Polską a ZEA.

News