Pride of Poland 2019 i 41. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Pride of Poland 2019 i 41. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi

W środę 5 czerwca br. przygotowaliśmy kolejną z cyklu konferencji prasowych dotyczących stanu przygotowań do Pride of Poland 2019. W spotkaniu wziął udział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Do najważniejszych tematów spotkania z dziennikarzami należały warunki udziału w aukcji, a także harmonogram i zasady towarzyszącego Pride of Poland Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi. Podczas tegorocznego pokazu pojawi się szereg dodatkowych nagród i wyróżnień. Wśród nich premia Ministra Rolnictwa - 2000 złotych dla właściciela prywatnego najwyżej sklasyfikowanego konia każdej z klas. Poza tym, każdy koń prywatnego właściciela, który w Pokazie Narodowym zajmie miejsce od 1-5 w każdej z klas uzyskuje prawo do wystawienia na kolejnej aukcji Pride of Poland. Tegoroczną nowością mają być też czempionaty polski klaczek i ogierów rocznych.

Tomasz Chalimoniuk – prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych poinformował także o telewizyjnych partnerach przedsięwzięcia, do których należą Grupa Discovery (TVN, TVN 24, Discovery Channel) oraz TVP S.A.

News