Polskie stoisko narodowe na targach Food and Hotel Thailand 2018 - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Polskie stoisko narodowe na targach Food and Hotel Thailand 2018

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa po raz pierwszy wziął udział w targach Food and Hotel Thailand 2018 odbywających się w dniach 5-8.09 2018 r. w Bangkoku, w Tajlandii.

Targi Food and Hotel Thailand to jedno z największych wydarzeń targowych poświęconych branży spożywczej i hotelarskiej w Tajlandii. W tegorocznej edycji targów uczestniczyło ponad 400 wystawców z 33 krajów, a pawilony narodowe zorganizowały: Polska, Chiny, Włochy, Japonia i Republika Południowej Afryki.

KOWR, realizując działania promujące polskie artykuły rolno-spożywcze na rynkach zagranicznych pod hasłem „Poland tastes good”, po raz pierwszy zorganizował stoisko narodowe podczas tego wydarzenia. Na polskim stoisku narodowym o powierzchni 42 m2 obecni byli producenci żywności, oferujących
w swoim asortymencie m.in. produkty zbożowe, bakalie, soki bio oraz aromaty spożywcze.

Pierwszego dnia targów polskie stoisko odwiedził Ambasador RP w Królestwie Tajlandii Waldemar Dubaniowski, który spotkał się z obecnymi na stoisku przedsiębiorcami.

W dniu 4 września 2018 r. Ambasada RP w Królestwie Tajlandii zorganizowała objazd po sklepach wielkopowierzchniowych w Bangkoku w ramach tzw. store-check. Uczestnicy misji mieli możliwość odwiedzenia 4 punktów w tym: Central Food Retail- Central Chidlom, Big C- Rajdamri, Makro Sathorn oraz Robinson, Bangrak. Podczas spotkań z osobami odpowiedzialnymi za zakupy, firmy miały możliwość zapoznania się z asortymentem i cenami, jak również warunkami wprowadzenia produktów do danej sieci.

News