Polskie stoiska narodowe na zagranicznych targach rolno-spożywczych - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Polskie stoiska narodowe na zagranicznych targach rolno-spożywczych

W okresie trwającej pandemii Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa aktywnie wspiera polski sektor rolno-spożywczy w poszukiwaniu zagranicznych rynków zbytu oraz promuje polską żywność za granicą. W dniach 12-14 grudnia br. zorganizuje stoisko narodowe dla polskich firm na targach Food Africa Cairo 2021 w Kairze w Egipcie.

Pomimo trudnej sytuacji związanej z obostrzeniami dotyczącymi COVID-19, w dniach 12-14 grudnia br. KOWR organizuje stoisko narodowe dla polskich firm na targach Food Africa Cairo 2021 w Kairze w Egipcie, a od września br. zorganizował cztery stoiska narodowe z udziałem polskich przedsiębiorców na zagranicznych targach w formule stacjonarnej, zarówno na rynku unijnym, jak i w krajach trzecich.

We wrześniu br. KOWR zorganizował stoisko narodowe na targach na targach Novi Sad International Agricultural Fair 2021 w Nowym Sadzie w Serbii. Na polskim stoisku w roli podwystawców obecnych było 6 polskich firm.

Więcej informacji o wydarzeniu: https://kowr.gov.pl/promocja/wspolpraca-miedzynarodowa/relacje-z-wydarzen/polskie-stoisko-narodowe-na-targach-novi-sad-international-agricultural-fair-2021-w-serbii.

Kolejnym działaniem była organizacja polskiego stoiska narodowego na targach ANUGA 2021 w październiku br. w Kolonii w Niemczech. Były to największe targi spożywcze zorganizowane w Europie od czasu pandemii COVID-19. W trzech sektorach tematycznych: ANUGA Fine Food, ANUGA Drinks i ANUGA Dairy powstały 4 stoiska promujące polski sektor rolno-spożywczy. Na stoiskach tych swoją ofertę prezentowało 27 producentów polskiej żywności.

Więcej informacji o wydarzeniu https://kowr.gov.pl/promocja/wspolpraca-miedzynarodowa/relacje-z-wydarzen/polskie-stoisko-narodowe-na-targach-anuga-2021.

Następnie KOWR wsparł działania promocyjne branży słodyczy i przekąsek poprzez organizację stoiska narodowego na targach Yummex Middle East 2021 w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na polskim stoisku narodowym ofertę zaprezentowało 6 polskich firm.

Więcej informacji o wydarzeniu https://kowr.gov.pl/promocja/wspolpraca-miedzynarodowa/relacje-z-wydarzen/polskie-stoisko-narodowe-na-targach-yummex-middle-east-2021-w-dubaju-(zea).

Z uwagi na duże zainteresowanie rynkiem skandynawskim przez polskie firmy produkujące żywność ekologiczną, w listopadzie br. KOWR zorganizował polskie stoisko narodowe na targach Nordic Organic Food Fair 2021 w Malmo w Szwecji, na którym ofertę eksportową zaprezentowało 9 polskich przedsiębiorców z branży napojów i żywności ekologicznej.

Więcej informacji o wydarzeniu https://kowr.gov.pl/promocja/wspolpraca-miedzynarodowa/relacje-z-wydarzen/polskie-stoisko-narodowe-na-targach-nordic-organic-food-fair-2021-w-szwecji

W 2022 roku KOWR planuje kolejne działania wspierające rozwój współpracy polskiego handlowej sektora rolno-spożywczego z zagranicą. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą działań promocyjnych, dostępną na stronie internetowej KOWR.

Więcej informacji: https://kowr.gov.pl/promocja/wspolpraca-miedzynarodowa/targi-i-misje-handlowe-2022

News