Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Janowie Podlaskim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w Janowie Podlaskim

W dniu 13 sierpnia 2022 r. w Janowie Podlaskim odbył się kolejny na Lubelszczyźnie Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu bialskiego.

Organizatorami wydarzenie byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Piknik odbywał się podczas wydarzenia  „Pride of Poland w Janowie Podlaskim” organizowanego przez Stadninę Koni w Janowie Podlaskim.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Lublinie reprezentowała Dyrektor OT KOWR w Lublinie Kamila Grzywaczewska oraz Z-ca Dyrektora OT KOWR w Lublinie Anna Baluch. W konkursie „Bitwa Regionów” udział wzięło 26 Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu bialskiego z województwa lubelskiego. Powołano dwie komisje konkursowe w składzie: Jolanta Fusiarz - Przewodniczący, Łukasz Chilczuk - Zastępca Przewodniczącego, pracownik ARiMR, Justyna Klebaniuk – pracownik KRUS oraz Violetta Spyt - Przewodniczący, Iwona Robak Zastępca Przewodniczącego, pracownik KRUS, Magdalena Czemierowska pracownik ARiMR, które przyznały 3 nagrody i 3 wyróżnienia. Najlepszym daniem, według jury, okazał się Tartun Dworski przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Dworzanki z Piszczacy Kol. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich Grabanowskie Pokolenie na Obcasach za Zawijaniec Ziemniaczany, zaś trzecie miejsce zdobyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dąbrowicy Dużej za przygotowane Tartuny Dąbrowieckie z fasolą. Nagrody w postaci czeków w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. ufundowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wręczyli: Dyrektor Generalny KOWR Waldemar Humięcki, Dyrektor OT KOWR w Lublinie Kamila Grzywaczewska oraz Senator RP Grzegorz Bierecki.

Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji w tym: występy zespołów ludowych, konkursy kulinarne i artystyczne, animacje, stoiska z rękodziełem oraz koncerty muzyczne.

Wszystkim przybyłym na wydarzenie serdecznie dziękujemy, zwycięskim KGW gratulujemy i już teraz zapraszamy na kolejne Pikniki z PRODUKTEM POLSKIM.

 

News