O stanie rolnictwa na Zjeździe Klubów Gazety Polskiej - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

O stanie rolnictwa na Zjeździe Klubów Gazety Polskiej

W dniach 17-19 czerwca 2022 r. odbył się XVII Zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale, Gościł na nim Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, ministrowie Waldemar Buda i Przemysław Czarnek.

W sobotę dyskutowano między innymi o mediach, samorządach, rodzinie, bezpieczeństwie i wsi.  Panel “Stan rolnictwa: Czy grozi nam niedobór żywności?” prowadził red. Jacek Liziniewicz, a udział w nim wzięli: Andrzej Śliwka - Wiceminister Aktywów Państwowych, Robert Telus - poseł, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Marcin Wroński - Zastępca Dyrektora Generalnego KOWR.

Podczas dyskusji poseł Robert Telus mówił o potencjale polskiego rolnictwa i bezpieczeństwie żywnościowym Polaków. Dyrektor Marcin Wroński przedstawił obecną sytuację na rynkach rolnych, ze szczególnym uwzględnieniem rynku zbóż i możliwości tranzytu ukraińskiego zboża przez terytorium naszego kraju i nasze porty. Wiceminister Andrzej Śliwka mówił o nowopowstałej Krajowej Grupie Spożywczej, o szansach i oczekiwaniach rolników związanych z nowym podmiotem na rynku rolno-spożywczym.

News