Nagroda „Lubuskie Konserwacje 2022” dla KOWR OT w Gorzowie Wlkp. - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Nagroda „Lubuskie Konserwacje 2022” dla KOWR OT w Gorzowie Wlkp.

W dniu 23 maja br. w miejscowości Miodnica, Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Zielonej Górze w ramach nagrody „Lubuskie Konserwacje 2022” kategoria: realizacja prac konserwatorskich i restauratorskich w zabytku, wręczył wyróżnienie KOWR OT w Gorzowie Wlkp. za realizację remontu dachu Zamku w Miodnicy

Prace konserwatorskie rozpoczęto w lutym 2021 r. i obejmowały kompleksową naprawę dachu Zamku w Miodnicy.

Zdegradowane elementy więźby dachowej zastąpione zostały drewnem historycznym tego samego gatunku, pozyskanym z demontażu innych obiektów. Braki w ilości dachówek uzupełniono nowymi o wymiarach i barwie zbliżonych do oryginału. Zrekonstruowano okna dachowe w skrzydle południowym zamku.

W trakcie remontu znalezione zostały historyczne przedmioty: butelki, szczątki kafli i drzwiczek piecowych, książki, dokumenty, ozdoby elementów okucia, łączniki metalowe.

Wartość wyżej wymienionych prac konserwatorskich wyniosła 623 637,00 zł.

Nagrodę „Lubuskie Konserwacje 2022” odebrał p.o. Dyrektora OT KOWR w Gorzowie Wlkp. Roman Jabłoński. Z ramienia Centrali Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w uroczystości udział wzięła Zastępca Dyrektora Generalnego Małgorzata Gośniowska-Kola.

 

OT Gorzów Wlkp.

News