„Mlekovita” najlepszą spółdzielnią mleczarską - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

„Mlekovita” najlepszą spółdzielnią mleczarską

W środę, 27 listopada br., w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie rozpoczęła się XXVIII edycja Targów Mleczarskich Mleko-Expo 2019. SM „Mlekovita” w Wysokiem Mazowieckiem została uznana najlepszą spółdzielnią mleczarską w 2018 roku oraz zwyciężyła w rankingu największych eksporterów. W wydarzeniu uczestniczył Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który reprezentował Jan Białkowski, Zastępca Dyrektora Generalnego.

W uroczystym otwarciu targów, wzięli udział m.in.: Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, senator Jerzy Chróścikowski, przewodniczący Senackiej Komisji Rolnictwa oraz biskup łomżyński Tadeusz Bronakowski.

Jednym z najważniejszych punków wydarzenia była prezentacja 10. najlepszych spółdzielni mleczarskich w 2018 r. według rankingu Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich oraz 10. największych eksporterów w  2018 r. wybranych przez KZSM – Związek Rewizyjny. W obu kategoriach zwyciężyła Spółdzielnia Mleczarska „Mlekovita” z Wysokiego Mazowieckiego.  

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa ufundował „największym eksporterom” pamiątkowe puchary, które wręczył Jan Białkowski, Zastępca Dyrektora Generalnego. W słowie skierowanym do laureatów w imieniu Dyrektora Generalnego Grzegorza Pięty powiedział m.in.: – Sukces polskiego rolnictwa, przetwórstwa i handlu w dużej mierze jest możliwy dzięki systematycznie i skutecznie prowadzonym działaniom promocyjnym, na rynku krajowym i rynkach zagranicznych. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa jest główną instytucją wdrażającą instrumenty polityki promocji w sektorze rolno-żywnościowym. W ramach swoich zadań promocyjnych organizuje m.in.: misje gospodarcze oraz stoiska narodowe na zagranicznych targach spożywczych. Polscy przedsiębiorcy mają możliwość zaprezentowania swojej oferty produktowej. Otrzymują  także pomoc w kwestiach organizacji wizyt w punktach handlowych oraz spotkań biznesowych z zagranicznymi kontrahentami ­– powiedział Jan Białkowski.

W tym roku KOWR wraz z polskimi przedsiębiorcami wziął udział w największych targach rolno-spożywczych w 17 krajach na świecie. W przyszłym roku planuje uczestniczyć w 24 imprezach wystawienniczych w 21 krajach – dodał.

Delegacja, która uczestniczyła w otwarciu targów odwiedziła stoiska wystawiających się spółdzielni, zapoznała się z ich wyrobami, a także miała możliwość degustacji.

Targi Mleczarskie Mleko-Expo 2019 potrwają do 29 listopada br.

News