„KONGRES 590” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

„KONGRES 590”

– odbywa się w podrzeszowskiej Jasionce w dniach 15 i 16 listopada 2018r.

W dniu 15 listopada 2018 r w G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa rozpoczęła się III edycja jednego z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych w Polsce KONGRES 590. Jest to dwudniowa impreza o randze międzynarodowej stanowiąca przestrzeń do działania na rzecz rozwoju gospodarczego w oparciu o rosnącą rolę polskiego kapitału. Zamieszczony w nazwie kongresu nr - 590 – jest prefiksem kodu kreskowego, którym są oznaczone towary wyprodukowane w Polsce, przez polskie firmy. Polskie produkty super jakości oznaczone tym kodem  możemy kupować zarówno w Polsce i w sklepach za granicą.

III edycja „Kongresu 590 odbywa się w wyjątkowym czasie - 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Z tej okazji organizatorzy przygotowali wyjątkowe wydarzenia specjalne, sesje plenarne i wystąpienia zaproszonych gości z kraju i zagranicy. W Kongresie 590 uczestniczy  Prezydent Rzeczpospolitej Polski Andrzej Duda, który objął patronat na tą imprezą, Premier Rządu RP Pan Mateusz Morawiecki oraz parlamentarzyści, ministrowie i przedstawiciele rządu, a także naukowcy, przedsiębiorcy i rolnicy. Wśród prelegentów Kongresu 590  jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Jan Krzysztof Ardanowski  oraz Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Pan Piotr Serafin.  Kongres 590 organizowany jest przy wsparciu firm, spółek, mediów, publicznych instytucji rządowych (w tym KOWR) i samorządowych, fundacji i organizacji społecznych. Kongres 590 to prawie 5 tys. Uczestników. Dwa dni programowe podzielone na dziewięć bloków tematycznych, w tym: gospodarka i ekonomia, inwestycje, biznes i przedsiębiorczość, nowe technologie, handel i eksport, energetyka i środowisko, system podatkowy i społeczeństwo.

Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Pan Piotr Serafin, w swoim wystąpieniu w dniu 15-11-2018 r. w bloku panelowym „Wartość brandu made in Poland na świecie” przedstawił zasady tworzenia marki POLSKA w rolnictwie. Marka Polska oparta jest na ekologicznym środowisku, dobrych tradycyjnych technologiach i kulturze rolnej. KOWR promuje żywność wysokiej jakości na stronie internetowej: polska smakuje. Skupiając producentów zdrowej żywności organizuje targi i wystawy, na których promowana jest polska żywność zarówno w kraju i za granicą, głównie na rynkach azjatyckich. Pomiędzy Polską, a innymi krajami organizowane są przez KOWR wyjazdy zagraniczne polskich przedsiębiorców, producentów i przetwórców rolnych, jak też wizyty obcokrajowców w Polsce, których celem jest promowanie nie tylko żywności, ale również innych produktów rolnych oraz zwierząt hodowanych w Polsce. KOWR zauważa, że trudności mają drobni przedsiębiorcy i producenci rolni. Aby temu przeciwdziałać Dyrektor Generalny KOWR widzi potrzebę utworzenia platformy żywnościowej, na której skupieni będą drobni przedsiębiorcy i producenci rolni. Jest to działanie, które zwiększy konkurencyjność polskich produktów dobrej jakości.     

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Jan Krzysztof Ardanowski  będzie prelegentem w dniu 16.11.2018r. w bloku panelowym nr 11 - „Jak zapewnić rozwój sektora rolno-spożywczego” oraz w bloku panelowym
nr 6 - „Gospodarka obiegu zamkniętego”.

News