Gala AgroLigi 2017 - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Gala AgroLigi 2017

Jubileuszowa, 25. edycja Gali konkursu AgroLiga odbyła się 14 czerwca 2018 r. w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego. Zasłużonym przedsiębiorcom branży rolno-spożywczej osobiście gratulował Prezydent RP Andrzej Duda. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowali: Witold Strobel, Dyrektor Generalny oraz Sylwia Iwańczuk i Janusz Zaniewski, Zastępcy Dyrektora Generalnego.

Prezydent w swoim wystąpieniu podkreślił, jak ważne jest budowanie marki Polski jako kraju produkującego żywność dobrą, zdrową oraz wysokiej jakości.

– Budowanie tej marki jest niezwykle istotne, dlatego m.in. uważam, że szczególna ochrona polskiego rolnictwa, polskich rolników, szczególna ochrona bezpieczeństwa żywności w Polsce powinna znaleźć się w najważniejszym akcie prawnym, jakim jest konstytucja – powiedział Prezydent. – Jestem przekonany, że zdecydowana większość Polaków będzie za tym, żeby konstytucja chroniła i doceniała polskich rolników, a przede wszystkim, żeby jasno i wyraźnie mówiła o bezpieczeństwie żywnościowym – dodał.

Tytuł Mistrza Krajowego AgroLigi 2017 w kategorii rolnicy zdobyli Beata i Piotr Kondraccy z woj. lubelskiego. Prowadzą oni ponad 100-hektarowe gospodarstwo rolne specjalizujące się produkcji trzody chlewnej. 

Mistrzem Krajowym AgroLigi 2017 w kategorii firmy zostało Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego „Taurus” w Pilznie w woj. podkarpackim. Firma specjalizuje się w produkcji wyrobów tradycyjnych robionych na starych recepturach, w której pracuje ok. 550 osób.

Nagrody Laureatom wręczał Andrzej Duda, Prezydent RP, Ryszard Zarudzki, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz m.in. Witold Strobel, Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Konkurs AgroLiga przeprowadzany jest od 1993 roku. Jego organizatorami na szczeblu krajowym edycji 2017 są Redakcja Audycji Rolnych I Programu TVP S.A. oraz stowarzyszenie AgroBiznesKlub, zaś na szczeblu wojewódzkim – Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, które wybierają Mistrzów Wojewódzkich AgroLigi w kategoriach Rolnicy i Firmy. Konkurs ma na celu wyłanianie, honorowanie i nobilitowanie najlepszych polskich rolników oraz agrofirm.

Podczas Gali konkursu AgroLiga, Kapituła Konkursowa przyznała KOWR medal za pomoc i wsparcie w organizacji konkursu oraz wkład w rozwój polskiego rolnictwa, który odebrał Witold Strobel, Dyrektor Generalny.

 

News