Festiwal Wisły 2020 - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Festiwal Wisły 2020

W dniach 14-16 sierpnia br. w Bobrownikach oraz Toruniu odbył się Festiwal Wisły, organizowany przez Nadwiślańską Organizację Turystyczna oraz Miasto Toruń. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa był Głównym Partnerem tej imprezy.

Festiwal Wisły rozpoczął się 14 sierpnia br. w Bobrownikach, gdzie odbyła się inauguracja tego wydarzenia. W pierwszy dzień imprezy upamiętniono tzw. "Cud nad Wisłą".
W dniu 15 sierpnia w Toruniu na Bulwarze Filadelfijskim Prezydent Torunia Michał Zaleski wraz z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim dokonali oficjalnego otwarcia Festiwalu.

W sobotę odbyła się parada zabytkowych łodzi i statków, które można było nie tylko podziwiać z dala, ale również zwiedzić je z przewodnikiem, poznać ich historie, a nawet na niektórych się przepłynąć. Jednocześnie na drugim brzegu Wisły, przy zamku Dybowskim atrakcje znaleźli miłośnicy aktywnego stylu życia. Na plaży miejskiej odbywały się mecze siatkówki, badmintona, trening jogi, a także koncerty.

Na prawym brzegu Wisły miał miejsce Jarmark Nadwiślańskie Smaki, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Torunia jak i licznych turystów. Miłośnicy tradycyjnych smaków mogli skosztować regionalnych, serów, wędlin czy też sezonowych przetworów. Dania na ciepło przygotowały panie z kół gospodyń wiejskich.

Ostatniego dnia Festiwalu na Wiśle odbyła się kolejna parada łodzi, tym razem w akompaniamencie bębnów. Liczne atrakcje dla dzieci jak i dorosłych przygotowały muzea z regionu. Festiwal zakończył się nastrojowym koncertem na tle łodzi wiślanych, pochodni i rac.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Bydgoszczy zorganizował stoisko informacyjno-promocyjne „Polska smakuje” gdzie udzielano informacji z zakresu działalności KOWR-u, a także promocji polskiej żywności i kampanii „Kupuj świadomie -PRODUKT POLSKI”.

News