Zawody WKKW w Walewicach - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Zawody WKKW w Walewicach

W dniach 13-14 lipca br. w Stadninie Koni Walewice odbyły się Zawody WKKW o randze ogólnopolskiej – Zawody krajowe w pięciu klasach, Eliminacje Pucharu Polski oraz Eliminacje Otwartej Ligi Mazowsza. Konie mogły także zdobywać kwalifikacje do Mistrzostw Polski Młodych Koni.

Łącznie startowało 120 koni. Najtrudniejszy konkurs o randze 2* patronatem objęli: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Prezes Stadniny Koni Walewice.

Zawody w Walewicach dawały możliwość startów zawodnikom i koniom w różnym stopniu zaawansowania w sporcie, konkursy od LL-70 do 2*. 13 lipca br odbywały się przejazdy w ujeżdżeniu na dwóch czworobokach, a potem poszczególne konkursy skoków przez przeszkody. Następnego gnia w malowniczej scenerii stadniny i jej okolic odbywał się cross świetnie wkomponowany w warunki terenowe. Stadninę Koni Walewice  reprezentowało pięć klaczy. Startowały również konie wyhodowane w Walewicach, które wcześniej zostały sprzedane.

Bardzo dobrze zaprezentowały się klacze, które osiągnęły sukces na tegorocznej Narodowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu. Wiceczempionka z Poznania – klacz Lukrecja zajęła  3-m-ce w swojej klasie, a trzecia klacz Narodowej Wystawy Digesta zdobyła kwalifikację do Mistrzostw Polski Młodych Koni w WKKW.

Sprawne działanie organizatorów, a do tego sprzyjająca pogoda sprawiły, że uczestnicy dwudniowych rywalizacji bardzo wysoko ocenili organizację zawodów w Walewicach.

Aktualności