Współpraca Grupy Azoty S.A. z KOWR na rzecz polskiego rolnictwa - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Współpraca Grupy Azoty S.A. z KOWR na rzecz polskiego rolnictwa

4 października br. przedstawiciele Green Lab – spółki zależnej od spółek Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz wchodzącej w skład Grupy Azoty S.A. spółki Agrochem Puławy podpisali Porozumienie w sprawie współpracy handlowej i wspólnych projektów badawczo-rozwojowych. W spotkaniu uczestniczył Jan Krzysztof Ardanowski Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zawarte Porozumienie pozwoli na bardziej efektywne  funkcjonowanie należących do KOWR spółek hodowlanych i uprawy roślin, stwarza możliwość poszerzenia oferty produktowej Grupy Azoty i otwiera pole do współpracy przy tworzeniu innowacyjnych rozwiązań dla polskiego rolnictwa.

Porozumienie zostało podpisane w siedzibie KOWR przez Michała Lange, prezesa Agrochemu Puławy i Macieja Czajkowskiego, prezesa Green Lab, w obecności szefa resortu rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz  Grzegorza Pięty Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Agrochem Puławy będzie dostarczał nawozy i inne materiały niezbędne do prowadzenia działalności przez spółki będące w nadzorze właścicielskim KOWR. W imieniu 41 spółek hodowlanych i uprawy roślin należących do KOWR będzie działał Green Lab, dokonując analizy ich potrzeb, prowadząc postępowania ofertowe i negocjując ceny. Zawarte Porozumienie pozwoli na zaopatrzenie tych jednostek, mających szczególne znaczenie dla produkcji rolnej w Polsce, w nawozy najwyższej jakości, na optymalnych warunkach.

 

Aktualności