World Food Programme szuka potencjalnych dostawców żywności - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

World Food Programme szuka potencjalnych dostawców żywności

Światowy Program Żywnościowy (WFP, World Food Programme), będący agencją Organizacji Narodów Zjednoczonych, poinformował o zamiarze ewentualnego rozszerzenia listy wstępnie zatwierdzonych dostawców żywności w ramach mechanizmów WFP.

Z uwagi na bliskość regionu, Polska mogłaby odegrać kluczową rolę w zakresie dostaw żywności dla Ukrainy w związku z aktualnym kryzysem humanitarnym spowodowanym konfliktem zbrojnym. W związku z powyższym możliwe jest zgłaszanie się do udziału w przetargach w ramach ww. programu nowych dostawców następujących artykułów spożywczych: gryki zwyczajnej, makaronu typu rurki, białego ryżu średnioziarnistego, mięsa konserwowego, oleju roślinnego (słonecznikowego), soli jodowanej a także warzyw w puszkach.

Aby wziąć udział w przetargach należy:
1. zarejestrować się na UNGM na poziomie 2 (https://www.ungm.org/);

2. wypełnić wstępny formularz oceny (IPA) i odesłać go do WFP (newsuppliers@wfp.org) pocztą elektroniczną;
3. zebrać dokumenty wymienione w § 6 IPA w języku angielskim i odesłać je do WFP (newsuppliers@wfp.org) pocztą elektroniczną;
4. wypełnić kwestionariusz nt. uwzględniania osób niepełnosprawnych przez dostawców (questionnaire) i odesłać go do WFP (newsuppliers@wfp.org) pocztą elektroniczną.

Minimalne wymogi dla potencjalnych dostawców określone zostały w przewodniku „Doing Business with the World Food Programme”


Wszelkie pytania proszę kierować na adres: newsuppliers@wfp.org

Aktualności