Wizyta studyjna w Stadninie Koni Janów Podlaski - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Wizyta studyjna w Stadninie Koni Janów Podlaski

9 czerwca br. odbyło się w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim spotkanie z dziennikarzami w ramach wizyty studyjnej przygotowanej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz pracowników janowskiej stadniny. W konferencji uczestniczył szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Minister poinformował o aktualnej sytuacji stadniny a także przedstawił dokumenty, które w zupełnie innym świetle stawiają część wypowiedzi i przekazów medialnych oraz odpowiadają na pytania dotyczące wielu ostatnich lat funkcjonowania stadniny. Oprócz raportów z kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego z marca 2016 roku oraz kontroli Najwyższej Izby Kontroli także z 2016 roku szef resortu ujawnił wyniki audytu, który do tej pory nie był upubliczniany. Z jego treścią można zapoznać się na stronie internetowej resortu rolnictwa.

Podczas spotkania z dziennikarzami odbyło się też uroczyste nadanie imion dwóm źrebakom czystej krwi arabskiej – Paicie i Agadezowi, w którym uczestniczył także wójt gminy Janów Podlaski Leszek Chwedoruk. W stadninie koni w Janowie Podlaskim otwarto także Izbę Pamięci, w której znajdują się trofea i pamiątki po najwspanialszych okazach hodowli prowadzonej w tym miejscu od dwustu lat.

W spotkaniu w Janowie Podlaskim uczestniczyli także: Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Grzegorz Pięta, Tomasz Chalimoniuk -  pełnomocnik ds. hodowli koni, Mirosław Welz zastępca Głównego Lekarza Weterynarii, Krzysztof Poszepczyński prezes Polskiego Związku Hodowców Koni Arabskich oraz prezesi nadzorujący państwowe stadniny prowadzące w naszym kraju hodowlę koni arabskich czystej krwi.

Aktualności