Weekend z polską żywnością w Rypinie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Weekend z polską żywnością w Rypinie

W sobotę 28 września br. w Rypinie odbyła się impreza pod hasłem „Weekend z polską żywnością”, której organizatorami byli: Burmistrz Miasta Rypin i Rypiński Dom Kultury. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, który osobiście wziął udział w wydarzeniu. Partnerami imprezy promocyjnej byli: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Krajowa Spółka Cukrowa S.A., ponadto patronat nad wydarzeniem objęła Poczta Polska.

Organizatorzy za cel obrali sobie propagowanie i pogłębianie wiedzy na temat kuchni i produktów regionalnych. W związku z ogólnie przyjętą modą na zdrową i regionalną żywność,  KOWR wpisuje się w ten trend nieprzerwanie od wielu lat promując i wspierając lokalnych producentów wytwarzających produkty najwyższej jakości oraz produkty ekologiczne. 

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Odział Terenowy w Bydgoszczy zorganizował stoisko informacyjno-promocyjne „Polska Smakuje” przy którym odbyła się degustacja serów, wędlin oraz owoców pochodzących
od wystawców „Polska Smakuje”.  W ramach promocji dań regionalnych  Panie z kół gospodyń wiejskich przygotowały pyszne potrawy degustacyjne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dla najmłodszych pracownicy KOWR przygotowali liczne animacje z atrakcyjnymi nagrodami.

Nie zabrakło również akcentu artystycznego: na scenie wystąpił m.in. Dziecięcy Chór „Biedronki”, Klub Seniora „Srebrny Włos”, Klub Seniora „Wrzosy” oraz zespół Fever Pitch.  Gwiazdą wieczoru był zespół Weekend.

Aktualności