WARSAW JUMPING - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

WARSAW JUMPING

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa był współorganizatorem zawodów jeździeckich WARSAW JUMPING, które w dniach 30 września – 4 października odbyły się na warszawskim Służewcu. W pobliżu narodowego hipodromu rywalizowano w skokach przez przeszkody, we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, w ujeżdżeniu oraz w powożeniu zaprzęgami dwukonnymi.

Zwieńczeniem stojącej przez pięć dni na wysokim poziomie rywalizacji najlepszych polskich skoczków podczas zawodów WARSAW JUMPING był konkurs Grand Prix o nagrodę Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawickiego z pulą nagród 125 tys. zł. W ostatecznej rywalizacji najlepszy okazał się Krzysztof Ludwiczak z Fundacji Stajnia Ludwiczak na koniu Cros Blue, który jako jedyny odnotował bezbłędne dwa przejazdy.

Podczas zawodów wystąpiło kilkadziesiąt par, zarówno doświadczeni zawodnicy na utytułowanych koniach, jak i ci, dla których było to wyjątkowe doświadczenie w zawodowej karierze.

Zawody na warszawskim Służewcu były wyjątkowe także ze względu na nagrody. Pula nagród we wszystkich konkurencjach wyniosła 1 mln zł. Kwota, dzięki inicjatywie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi stała się, bez wątpienia, ważną formą wsparcia jeździectwa w Polsce w czasach pandemii COVID-19. Wcześniej MRiRW wsparło taką sumą hodowców i właścicieli koni arabskich podczas Narodowego Pokazu Koni Arabskich w Janowie Podlaskim, teraz wspiera jeźdźców i właścicieli koni sportowych. Krajowy Ośrodek Wsparcia rolnictwa jako instytucja nadzorująca spółki strategiczne dla interesów Państwa ma w tym swój walny udział.

Na organizowanych na Służewcu zawodach wystartowało bardzo dużo koni z hodowli naszych spółek oraz zawodników współpracujących z naszymi stadninami i działającymi tam klubami sportowymi. W skokach przez przeszkody mieliśmy utytułowaną reprezentację ze Stadniny Koni w Nowielicach. W tej konkurencji startowała też reprezentacja klubu jeździeckiego działającego przy Stadzie Ogierów Łąck. – przekazał z zadowoleniem Dyrektor Generalny KOWR Grzegorz Pięta.

Rywalizacja sportowa toczyła się w czterech konkurencjach jeździeckich: w skokach przez przeszkody, we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, w ujeżdżeniu oraz w powożeniu zaprzęgami dwukonnymi. To właśnie w tej ostatniej konkurencji KOWR miał kolejnych swoich reprezentantów, między innymi mistrza świata i wielokrotnego mistrza polski Bartłomieja Kwiatka, który zajął trzecie miejsce podczas niedzielnej rywalizacji.

Zawody organizowane były pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Aktualności