Spotkanie z rolnikami w województwie kujawsko-pomorskim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Spotkanie z rolnikami w województwie kujawsko-pomorskim

27 czerwca br. odbyło się w Bydgoszczy XV Otwarte Forum Rolników Pomorza i Kujaw. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Zastępca Dyrektora Generalnego Marcin Wroński.

W trakcie swojego wystąpienia Dyrektor Marcin Wroński omówił najważniejsze zadania, które obecnie realizuje KOWR i przedstawił analizę i prognozy dotyczące podstawowych rynków rolnych w Polsce i na świecie.

Po wystąpieniu odbyła się wartościowa dyskusja z rolnikami obecnymi na spotkaniu. Poruszone zostały takie tematy jak: funkcjonowanie funduszy promocji czy też gospodarowanie Zasobem Własności Rolnej Skarbu Państwa. Przeanalizowano możliwe scenariusze nadchodzących żniw oraz walki z ASF.

- Głos branży rolnej, praktyków, którzy na co dzień prowadzą produkcję roślinną i zwierzęcą, jest dla nas najważniejszy. Dzięki niemu możemy zweryfikować nasze analizy i pomysły – podsumował spotkanie z liderami rolnictwa z województwa kujawsko-pomorskiego Marcin Wroński.

Podczas wydarzenia odbyło się wręczenie odznaczeń nadanych przez prezydenta Andrzeja Dudę (Brązowych Krzyży Zasługi i Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości) oraz odznak honorowych "Zasłużony dla rolnictwa", przyznanych przez Henryka Kowalczyka, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Aktualności