Przygotowania do Pride of Poland 2020 - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Przygotowania do Pride of Poland 2020

17 lipca br. odbyła się konferencja prasowa organizatorów 51. aukcji Pride of Poland oraz imprez towarzyszących. W konferencji wziął udział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Szef resortu rolnictwa podkreślał duże zainteresowanie hodowców udziałem w Narodowym Pokazie Koni Arabskich Czystej Krwi. Do poprzedzającego aukcję wydarzenia zgłoszono aż 150 koni z czego 89 zgłosili prywatni hodowcy.

- Bardzo się cieszę, że w Czempionacie wystartuje tak wiele koni z prywatnych hodowli. To jest kierunek, który staram się wspierać, by stadniny państwowe zapewniły to, co jest niezbędne dla przetrwania na wysokim poziomie hodowli koni. Sensem jest rozwój zainteresowania końmi w sferze prywatnej, u prywatnych hodowców. Tym stadninom prywatnym towarzyszą przecież i szkółki jeździeckie, hipoterapia i rajdy i wiele innych inicjatyw. – podkreślasz Jan Krzysztof Ardanowski.

Tegoroczna organizacja wydarzeń w Janowie Podlaskim odbywa się w cieniu zagrożenia pandemią Covid 19, czego efektem jest szereg ograniczeń dotyczących szczególnie możliwości obserwowania pokazów i aukcji. - W pierwszej kolejności musimy zaspokoić potrzeby hodowców i właścicieli koni biorących udział w pokazach i aukcjach. – mówił główny organizator wydarzenia prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych Tomasz Chalimoniuk. – To przede wszystkim ich święto. To oni poświęcają tym zwierzętom czas i ogromną pracę. Muszą je obejrzeć. – podkreślał pełnomocnik ds. hodowli koni. W następnej kolejności wejściówki zostaną przeznaczone dla zgłaszających się kupców i ajentów, a także dla przedstawicieli mediów. Znana jest także lista i kolejność aukcyjna koni wystawionych na sprzedaż w ramach aukcji Pride of Poland.

Szczegółowe informacje o organizacji Pride of Poland 2020 dostępne są w prezentacji poniżej.

Fot.: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Aktualności