Pride of Poland 2020 - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Pride of Poland 2020

W dniach od 7 do 10 sierpnia 2020 r. na terenie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim odbędzie się 42. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi. Zwieńczą go 51. Aukcja Pride of Poland oraz Summer Sale. Przygotowaniom do tegorocznej edycji wydarzenia poświęcona była konferencja prasowa, w której udział wziął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Dzięki zaangażowaniu Ministra Rolnictwa tegoroczne święto hodowli koni arabskich czystej krwi będzie wyjątkowe ze względu na nagrody jakie przygotowano dla uczestników wydarzenia.

Pula nagród sięgnie miliona złotych. Na kwoty gwarantowane dla hodowców pięciu najlepszych koni w swoich klasach przeznaczono 400  tys. zł. Dodatkowo najbardziej urodziwe ogiery i klacze będą nagradzane za zdobycie poszczególnych miejsc. Hodowca najpiękniejszego konia pokazu (Best in Show) otrzyma w nagrodę w wysokości 70 tys. złotych.

Niestety w związku z pandemią będzie sporo ograniczeń odnośnie do widzów i uczestników aukcji. Prawdopodobnie Narodowy Pokaz, jak i sama aukcja odbędzie się bez udziału publiczności – mówi Tomasz Chalimoniuk, prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych, główny organizator wydarzeń w Janowie Podlaskim.

Zgodnie z regulaminem, zgłoszeń koni należy dokonywać 19 czerwca. Na aukcję Pride of Poland zostaną zakwalifikowane konie, które w swoich dotychczasowych udziałach w pokazach zakwalifikowały się przynajmniej do pierwszej piątki w danej klasie.

Aktualności