Polskie stoisko narodowe na targach Sial Interfood 2018 - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Polskie stoisko narodowe na targach Sial Interfood 2018

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w dniach 21-24 listopada 2018 r. po raz pierwszy wziął udział w odbywających się w Dżakarcie w Indonezji, międzynarodowych targach żywności - Sial Interfood 2018.

Targi Sial Interfood to wiodące międzynarodowe targi branży spożywczej na rynku Indonezji, organizowane już po raz osiemnasty. Zeszłoroczna edycja targów zgromadziła 800 wystawców z 33 krajów oraz prawie 40 000 zwiedzających z 49 krajów, m. in.: Malezji, Singapuru, Korei Południowej, Chin i Tajlandii. Targi SIAL Interfood mogą stanowić doskonałą okazję do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i promocji polskich przedsiębiorstw z branży spożywczej na tym rynku. 

Na polskim stoisku swoje produkty prezentowało 8 firm z branży słodyczy, owocowo-warzywnej, soków oraz napojów, a także mleczarskiej.

Pierwszego dnia targów Polskie stoisko odwiedziła Pani Beata Stoczyńska - Ambasador RP w Republice Indonezji oraz Pan Jakub Janas - Konsul RP w Dżakarcie. Pani Ambasador wraz z polskimi firmami miała okazję spróbować polskich tradycyjnych dań, które na polskim stoisku były serwowane w ramach zorganizowanych przez KOWR pokazów kulinarnych prowadzonych przez wspaniałych polskich szefów kuchni.

W ramach misji handlowej towarzyszącej targom Sial Interfood 2018 polscy przedsiębiorcy odbyli wizyty w trzech sieciach handlowych: Carrefour Mangga Dua, Hero oraz Grand Lucky.

Aktualności