„Polska smakuje” na POLAGRA Food 2020 - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

„Polska smakuje” na POLAGRA Food 2020

W dniach 28 - 30 września br. na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się kolejna edycja wydarzenia POLAGRA Food. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowany przez Zastępcę Dyrektora Generalnego Pana Marcina Wrońskiego uczestniczył w Targach wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wydarzenie POLAGRA Food co roku odwiedza kilkadziesiąt tysięcy gości z całego świata w  poszukiwaniu nowości, inspiracji, nowych trendów i smaków oraz nastawionych na zawarcie długoterminowych kontraktów. Targi to doskonała okazja do pokazania jak ważna i wartościowa jest polska produkcja żywności. Bez względu na to czy są to produkty mięsne, czy też mleczarskie, wszystko jest na najwyższym poziomie. Z tego właśnie powodu na tak ważnym wydarzeniu, nie mogło zabraknąć marki polskiego rolnictwa „Polska smakuje”, która jest synonimem produktów najwyższej jakości.

POLAGRA Food to miejsce prezentacji produktów odpowiadających potrzebom konsumentów, nowych technologii pozwalających utrzymać najwyższe standardy bezpieczeństwa w produkcji żywności. Spoiwem łączącym wszystkie czynniki jest smak wokół którego budowane są nowe relacje biznesowe warunkujące rozwój branży i promocję polskiej żywności za granicą.

Podczas Polagra Food odbywają się również panele dyskusyjne z udziałem ekspertów na temat zmian w zachowaniu konsumentów oraz  trendów w żywieniu. Pierwszego dnia odbyło się spotkanie ministrów rolnictwa Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Litwy, Łotwy, Rumunii i Słowenii. Ministrowie odwiedzili również  stoisko zorganizowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Poznaniu pod hasłem „Polska Smakuje”.

Wydarzeniu towarzyszą szkolenia branżowe skierowane zarówno do producentów, jak i dystrybutorów żywności na temat nowych regulacji prawnych czy też rozwiązań marketingowych dla przedsiębiorców z branży spożywczej.

Aktualności