Plan Strategiczny dla WPR 2023–2027 - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Plan Strategiczny dla WPR 2023–2027

W Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi, 3 listopada 2023 r., odbyła się konferencja dotycząca Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027. Przewodniczył jej Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowali Dyrektor Generalny Waldemar Humięcki, Zastępca Dyrektora Generalnego Marcin Wroński oraz Dyrektor Biura Dyrektora Generalnego Janusz Niedziela.

Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk podkreślił, że  ważne jest aby przed rozpoczęciem najbliższych naborów polscy rolnicy zostali dobrze poinformowani o wszystkich możliwościach krajowego Planu Strategicznego, aby mogli maksymalnie z nich skorzystać. Przez okres zimowy musimy przygotować rolników do skorzystania z ekoschematów. To jest bardzo istotne. Jedne są łatwiejsze, drugie bardziej ambitne, ale musimy być przygotowani na wszystkie.

Szef resortu rolnictwa podkreślił, że materiały edukacyjne dla rolników, na którymi prace są mocno zaawansowane, będą przygotowane w sposób zwięzły i czytelny. Wyraził też pogląd, że do krajowego Planu Strategicznego dla WPR należy podejść racjonalnie – jak do szansy i maksymalnie ją wykorzystać.

O możliwościach wsparcia dostępnych dla polskiego rolnika w ramach krajowego Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej 2023–2027, a także w ramach innych, trwających programów, szczegółowo poinformowali w swoich prezentacjach dyrektorzy departamentów merytorycznych MRiRW.

Konferencja jest dostępna na kanale MRiRW w serwisie YouTube pod adresem:

https://www.youtube.com/c/MinisterstwoRolnictwaiRozwojuWsi/streams

Aktualności