KOWR na targach EXPO ANTAD & Alimentaria México 2019 w Guadalajarze - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

KOWR na targach EXPO ANTAD & Alimentaria México 2019 w Guadalajarze

Od 5 do 7 marca 2019 r. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wziął udział w odbywających się w Guadalajarze targach EXPO ANTAD & Alimentaria México 2019 – największej imprezie wystawienniczej dla przemysłu spożywczego w Meksyku. Podczas targów jedna z polskich firm podpisała umowę z meksykańskim kontrahentem.

KOWR po raz drugi zorganizował polskie stoisko narodowe podczas tych targów, tym razem z udziałem 7 przedsiębiorców z branży spożywczej oraz maszyn i urządzeń. Na polskim stoisku narodowym o powierzchni 63 m² swoją ofertę eksportową miało możliwość promować 6 polskich firm spożywczych, oferujących m.in. ciastka, batony zbożowe, owocowe i proteinowe, zdrowe przekąski, produkty mleczarskie oraz wódkę. Jedna z firm zaprezentowała maszyny i urządzenia do przetwórstwa ryb.

4 marca 2019 firmy miały okazję wziąć udział w spotkaniu informacyjnym przybliżającym specyfikę rynku meksykańskiego oraz spotkaniach z potencjalnymi meksykańskimi kontrahentami, zorganizowanych w mieście Meksyk w siedzibie Zagranicznego Biura Handlowego (ZBH) w Meksyku Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Spotkanie prowadziła Patrycja Staszewska – kierownik Biura. Przed wylotem do Guadalajary uczestnicy misji KOWR mogli zapoznać się również z asortymentem i ofertą konkurencji w 2 miejscowych sieciach handlowych (City Market i Soriana).

Drugiego i trzeciego dnia targów polskie stoisko narodowe w Guadalajarze odwiedzili przedstawiciele Ambasady RP w Meksyku: Maciej Ziętara – Ambasador oraz Michał Faryś – Radca ds. ekonomicznych. Przez cały okres trwania targów oraz misji biznesowej, polskim uczestnikom towarzyszyła Patrycja Augustyniak z ZBH w Meksyku, która aktywnie wspierała polskie firmy w stawianiu pierwszych kroków na rynku meksykańskim.

Udział w EXPO ANTAD & Alimentaria México 2019 najbardziej owocny okazał się dla firmy Polska Fabryka Wódek – Old Distillery, która ostatniego dnia targów podpisała na stoisku targowym umowę z meksykańskim kontrahentem.

Aktualności