KOWR na targach Agrokomplex na Słowacji - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

KOWR na targach Agrokomplex na Słowacji

W dniach 22-25 sierpnia 2019 r. w Nitrze na Słowacji odbyły się 46. Międzynarodowe Targi Rolnictwa i Żywności AGROKOMPLEX. W tym roku Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa po raz pierwszy zorganizował stoisko promocyjno-informacyjne na tych targach.

Na polskim stoisku narodowym o powierzchni 80 m2 obecnych było ze swoją ofertą handlową siedem firm branży spożywczej. Przedsiębiorcy zaprezentowali następujące produkty: mleko i przetwory mleczne, słodycze, świeże owoce i soki, mięso drobiowe, zdrowe przekąski, produkty liofilizowane. Ofertę swoich produktów przedstawiły także spółki KOWR zrzeszone pod nazwą GreenLab Sp. z o.o.

Polskie stoisko narodowe otworzył Pan Krzysztof Strzałka, Ambasador RP w Bratysławie, który pierwszego dnia targów spotkał się także z polskimi przedsiębiorcami. Tego dnia w towarzystwie Pana Ambasadora polskie stoisko odwiedzili także: Pan Gabriel Csicsai, Wiceminister Rolnictwa Słowacji oraz przedstawiciele zagranicznych delegacji. Kolejnego dnia targów Pan Bartosz Tymkowski, kierownik Wydziału Polityczno – Ekonomicznego Ambasady RP w Bratysławie spotkał się także z polskimi przedsiębiorcami deklarując im wsparcie w procesie wprowadzania swoich produktów na rynek słowacki.

Podczas wszystkich dni targowych na polskim stoisku odbywały się pokazy kulinarne połączone z degustacją tradycyjnych polskich potraw i przekąsek, które miały za zadanie przybliżyć gościom targów tradycję i kulturę kulinarną Polski.

Międzynarodowe targi AGROKOMPLEX są najważniejszym wydarzeniem wystawienniczym w zakresie promocji sektora rolno-spożywczego na Słowacji. Stanowią tym samym integralną część międzynarodowego kalendarza targów rolno-spożywczych w Europie. Targi obejmowały: krajową wystawę zwierząt, wystawę produktów regionalnych, wystawę Coopexpo oraz Enviro, Eco Festiwal, festiwal specjalności narodowych oraz sprzętu rolniczego.

Aktualności