KOWR głównym patronem targów w Skołoszowie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

KOWR głównym patronem targów w Skołoszowie

W dniach 8-9 czerwca 2019 r. w miejscowości Skołoszów na Podkarpaciu odbyła się trzecia edycja targów „Agro Targi Wschód”. Głównym patronem obecnej edycji targów był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowany przez Dyrektora Generalnego Grzegorza Piętę oraz Mariusza Króla, Zastępcę Dyrektora Oddziału Terenowego w Rzeszowie.

Na powierzchni 20 ha zgromadzili się wystawcy związani z branżą rolną z całego kraju, którzy przedstawili ofertę zarówno dla dużych gospodarstw, jak i drobnych producentów rolnych. Liczba wystawców i  osób odwiedzających targi sprawia, że jest to największa impreza wystawiennicza branży rolnej w tej części kraju. Swoje stoiska przygotowali lokalni producenci rolni oraz samorządy lokalne. Stoiska gmin były oceniane przez komisję konkursową, w skład której weszli pracownicy KOWR. Nagrody w tym konkursie ufundował KOWR, a wręczył je Dyrektor Generalny.

Zarówno tematyka targów, jak i fakt bliskości granicy spowodowały, że gościli na nich także przedstawiciele Ukrainy. Delegacja, której przewodniczył Wiceminister Polityki Agrarnej i Żywności Ukrainy Wiktor Szeremeta odwiedziła także stoisko KOWR przygotowane przez pracowników Oddziału Terenowego w Rzeszowie.

Podczas targów pracownicy KOWR prezentowali ofertę gruntów Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, a także przybliżyli zwiedzającym zakres działania Ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego.

Aktualności