Kontrahenci z Azerbejdżanu z misją biznesową w Polsce - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Kontrahenci z Azerbejdżanu z misją biznesową w Polsce

W dniach 4-7 października 2022 r. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przy współpracy z Ambasadą RP w Baku, zorganizował misję biznesową kontrahentów z Azerbejdżanu.

W misji udział wzięli przedstawiciele 4 azerbejdżańskich podmiotów tj.:

  1. OBA Market (sieć blisko 1100 supermarketów i sklepów na terenie całego Azerbejdżanu),
  2. ARAZ Supermarket (sieć 370 supermarketów na terenie całego Azerbejdżanu),
  3. Bravo Supermarket (dynamicznie rozwijająca się sieć 95 supermarketów głównie w Baku i na Półwyspie Apszerońskim),
  4. Veyseloglu (importer i dystrybutor szerokiego asortymentu produkcji, obsługujący ok. 10000 podmiotów w Azerbejdżanie).

Strona azerbejdżańska zainteresowana była nawiązaniem kontaktów biznesowych z polskimi producentami artykułów spożywczych w tym głównie z branży słodyczy, produktów mleczarskich, soków oraz napojów, przetworów owocowo-warzywnych, przetworów rybnych, jabłek, mrożonek, przetworów mięsnych, kawy i herbaty oraz wysokoprocentowych alkoholi.

W trakcie trwania misji zorganizowane zostały 3 sesje rozmów b2b dla zagranicznych kontrahentów, w których udział wzięło ponad 30 polskich firm.

W dniu 5 października 2022 r. z delegacją spotkała się Zastępca Dyrektora Generalnego KOWR Małgorzata Gośniowska- Kola oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Wsparcia Eksportu Adrian Gawłowski, którzy omówili zadania realizowane przez KOWR oraz przybliżyli polski potencjał eksportowy.

Dodatkowo w dniu 6 października 2022 r. goście odwiedzili zakład produkcyjno-przetwórczy firmy Kupiec Sp. z o.o., gdzie mieli okazję zapoznać się z procesem produkcyjnym.

Uczestnicy misji pozytywnie ocenili rozmowy biznesowe i wyrazili nadzieję na kontynuację współpracy z polskimi producentami.

Aktualności