Gala Agrobiznesu po raz dwudziesty ósmy - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Gala Agrobiznesu po raz dwudziesty ósmy

27 listopada br. w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Agrobiznesu. Najlepsi rolnicy i agroprzedsiębiorcy odebrali nagrody w konkursie Agroprzedsiębiorca RP 2018. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowany przez Dyrektora Generalnego Piotra Serafina był partnerem strategicznym Gali.

Podczas Gali dokonano nobilitacji laureatów ogólnopolskiego konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2018. Laureaci konkursu przechodzili pod tradycyjnym szpalerem szablowym, który stworzyli zwycięzcy poprzednich edycji. Konkurs przeprowadzony był w trzech kategoriach: Agroprzedsiębiorca Wszech Czasów RP, Wybitny Agroprzedsiębiorca RP oraz Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP. Laureaci w pierwszej kategorii otrzymali hełmy husarskie, w drugiej –  buzdygany, a w trzeciej – szable oficerskie.

W wystąpieniu skierowanym do laureatów Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski powiedział m.in.:  – W tych spotkaniach uczestniczę od wielu lat. Jestem szczęśliwy, że mogę okazać szacunek i uznanie tym wszystkim, którzy swoją ciężką pracą zasłużyli na te piękne wyróżnienia i odznaczenia. Ponadto zwrócił uwagę, że Polska zaczyna się liczyć w międzynarodowej grze producentów żywności, i że jest to dobra perspektywa dla przyszłości polskiego rolnictwa. Dodał też, że resort rolnictwa cały czas poszukuje nowych rynków zbytu dla naszej żywności w kraju i za granicą.

Organizatorami Gali Agrobiznesu 2018 byli: Stowarzyszenie AgroBiznesKlub, Rektor SGGW prof. Wiesław Bielawski oraz Redakcja AGRO. Patronat Honorowy nad konkursem Agroprzedsiębiorca RP 2018 sprawowali Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego Czesław Siekierski. Organizatorzy wręczyli pamiątkowe złote róże patronom honorowym oraz partnerom strategicznym Gali Agrobiznesu. W imieniu KOWR złotą różę odebrał Piotr Serafin.

Gala Agrobiznesu była również okazją do podsumowania VIII Konfrontacji „Drogi do AgroSukcesu”, czyli spotkań studentów z agroprzedsiębiorcami. Rektor SGGW, prof. Wiesław Bielawski stwierdził, że jest to gala, na której spotykają się ludzie rolnictwa, aby wymienić poglądy i opinie na temat nowości stosowanych w rolnictwie oraz podzielić się swoim doświadczeniem zawodowym ze studentami. Zauważył, że dla przyszłości polskiego rolnictwa bardzo ważna jest współpraca świata nauki z rolnikami i  przedsiębiorcami rolnymi.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przygotował stoisko informacyjne z materiałami o kampanii Polska Smakuje, której celem jest zachęcanie konsumentów do kupowania polskiej żywności.

Aktualności