Cavaliada w setną rocznicę niepodległości Polski - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Cavaliada w setną rocznicę niepodległości Polski

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dnach 29.11-02.12 br. odbył się cykl zawodów jeździeckich CAVALIADA Tour. Jest to międzynarodowe wydarzenie jeździeckie, święto sportu oraz hodowli. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowali: Piotr Serafin – Dyrektor Generalny oraz Grzegorz Pięta Zastępca Dyrektora Generalnego.

Cavaliada Tour to jedyny w Polsce cykl jeździeckich zawodów halowych autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa był  mocno zaangażowany w część sportową Cavaliady. Dyrektor Generalny KOWR przyjął zaproszenie do udziału w Komitecie Honorowym wydarzeń z cyklu CAVALIADA Tour 2018/2019. Ponadto Grzegorz Pięta Zastępca Dyrektora Generalnego wręczył nagrodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w konkurencji skoki przez przeszkody w Finale Średniej Rundy. Konkurs wygrał Marco Kutscher (GER) na koniu Van Gogh, drugie miejsce zajął Eoin Mcmahon (IRL) na koniu Chacon 2 a trzeci był Christopher Klasener (GER) na Aspen 22.

Pierwszy etap Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi wygrał Bartłomiej Kwiatek, który w październiku 2018 r. zdobył tytuł  Mistrza Świata w powożeniu.

Podczas tegorocznej Cavaliady swój dorobek i potencjał reprezentowały spółki hodowli zwierząt, w tym stadnin koni i stad ogierów, które nadzoruje KOWR. Imprezie towarzyszyły również targi, których tematyka obejmuje wszystko, co jest związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa branżowe i usługi. Publiczność mogła oglądać też widowiska teatralne oraz pokazy konne. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wraz z Polskim Związkiem Hodowców Koni przygotował pokaz z okazji 100. rocznicy Niepodległości Polski. Jeźdźcy i powożący w pięknych strojach historycznych zaprezentowali  niezwykłe umiejętności koni. Można było  podziwiać piękne i zwinne araby, odważne małe hucuły, wielkie konie zimnokrwiste oraz akrobacje na konikach polskich.

Aktualności