Spotkanie z Gospodynią - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Spotkanie z Gospodynią

W dniu 1 lutego 2020 r. w Hołownie odbyło się spotkanie dla Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu parczewskiego w ramach projektu fundacji „Polska Gospodyni” – Spotkania z Gospodynią.

Podczas wydarzenia miał miejsce cykl wykładów tematycznych m.in. na temat ubiegania się o środki na prowadzenie KGW, pozyskiwania funduszy na działalność lokalną oraz własny rozwój. Ponadto w trakcie spotkania zaproszeni  fizjoterapeuci przedstawili zagadnienia dotyczące zdrowia gospodyń. Na miejscu można było obejrzeć pokaz kulinarny prowadzony przez przedstawiciela czasopisma „Gospodyni”, jak i wziąć udział w konkursie z wiedzy o działalności Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Zwyciężczynie konkursu zostały uhonorowane nagrodami.

Pracownicy Wydziału Rozwoju Rynków Rolnych Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Lublinie prowadzili stoisko, na którym można było uzyskać informacje o bieżących działaniach KOWR, zaopatrzyć się w biuletyny i broszury, oraz zapoznać się z aplikację mobilną ,,Polska smakuje’’- pod szyldem której skupiają się polscy producenci certyfikowanej żywności wysokiej jakości.

Informacje z regionów