Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim

Władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w dniu 2 października 2017 r. zainaugurowały nowy roku akademicki 2017/2018. W inauguracji uczestniczyło wielu gości.

W uroczystościach uczestniczyli: Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, samorządowcy i parlamentarzyści z Warmii i Mazur, przedstawiciele duchowieństwa, przedstawiciele służb mundurowych, rektorzy uczelni wyższych z kraju i zagranicy oraz ambasador Japonii w Polsce Shigeo Matsutomi.

Wykład inauguracyjny pt. „Warm eyes for the weak patients. Socio-Medical supports as a neurosurgeon” wygłosił doktor honoris causa prof. Tetsuo Kanno z Uniwersytetu Zdrowia Fujita w Japonii.

W ramach współpracy KOWR z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim na zaproszenie Rektora i Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w uroczystości uczestniczył Dariusz Wasiela, Zastępca Dyrektora OT KOWR w Olsztynie. Kilka dni wcześniej (29 września 2017 r.) wziął on udział w uroczystościach wydziałowej inauguracji roku akademickiego, gdzie na spotkaniu z władzami i wykładowcami wydziału przekazał informacje o bieżących działaniach realizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. 

Informacje z regionów