Duże zainteresowanie Jesienną Giełdą Ogrodniczą - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Duże zainteresowanie Jesienną Giełdą Ogrodniczą

W dniach od 30 września do 1 października br. w podrzeszowskiej Boguchwale odbyła się XII Jesienna Giełda Ogrodnicza, Podkarpackie Święto Winobrania i Ogólnopolska Wystawa Królików. W niemal letnim słońcu, kilkanaście tysięcy osób wzięło udział w tej imprezie.

Tłumy odwiedzających i kupujących, kiermasz z tradycyjnym jedzeniem, miodami, serami, rękodziełem, materiałem szkółkarskim, krzewami winorośli, kwiatów to wizytówka imprezy w Boguchwale. Występy kapel sprawiły, że siedziba PODR w ostatni weekend września tętniła życiem. Giełda była także momentem podsumowania całorocznej pracy rolników, sadowników i hodowców. Ci najlepsi otrzymali medale i wyróżnienia m.in. z rąk: europosła Stanisława Ożoga, posłów – Kazimierza Gołojucha, Wojciecha Buczaka i Piotra Uruskiego, Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzego Cyprysia oraz dyrektora OT KOWR w Rzeszowie Jerzego Borcza.

Podczas dwóch dni trwania Giełdy Ogrodniczej, można było skorzystać
z fachowych porad i konsultacji z zakresu ogrodnictwa  udzielanych przez wielu specjalistów z instytucji ogrodniczych oraz organizacji pracujących na rzecz rolnictwa, a także zapoznać się z nowinkami dotyczącymi ogrodnictwa oraz nowymi możliwościami działalności pozarolniczej.

Informacje z regionów